Președintele Consiliului Județean Cluj, Alin Tișe, atacă din nou dur propriul partid, într-o postare pe Facebook.
”𝐏𝐨𝐡𝐭𝐚 𝐜𝐞-𝐚𝐮 𝐩𝐨𝐡𝐭𝐢𝐭!
Veselie mare la PNL! Țara nu are guvern!
Un dezastru absolut. O țară disperată și politicieni veseli/țâfnoși, care încă speră că ajung ei la ciolan.
𝐏𝐍𝐋 𝐢̂𝐬̦𝐢 𝐚𝐭𝐢𝐧𝐠𝐞 𝐯𝐢𝐬𝐮𝐥 𝐢̂𝐧 𝐬𝐟𝐚̂𝐫𝐬̦𝐢𝐭: 𝐩𝐨𝐚𝐭𝐞 𝐢𝐧𝐭𝐫𝐚 𝐢̂𝐧 𝐨𝐩𝐨𝐳𝐢𝐭̦𝐢𝐞, 𝐚𝐬̦𝐚 𝐜𝐮𝐦 𝐬̦𝐢-𝐚 𝐝𝐨𝐫𝐢𝐭. 𝐈̂𝐧 𝐚𝐜𝐞𝐥𝐚𝐬̦𝐢 𝐭𝐢𝐦𝐩, 𝐏𝐍𝐋 𝐯𝐚 𝐩𝐮𝐭𝐞𝐚 𝐯𝐨𝐭𝐚 𝐠𝐮𝐯𝐞𝐫𝐧𝐮𝐥 𝐏𝐒𝐃!
Exact așa cum ne tot spun de câteva zile la televizor „greii partidului”, incompetenți și fără voturi.
Pentru asta am muncit în țară și am luptat politic pentru voturi, noi liberalii? Ca să votăm guvernul PSD și să stăm în opoziție?
Primarii și președinții de Consilii Județene PNL, cei care aduc voturi și câștigă alegeri, vor fi cu siguranță încântați că acum putem rămâne în opoziție. Mai ales că alegerile locale se apropie…
Bravo, PNL!
O performanță rară: să fii și la putere, și în opoziție, în același timp. Timpul nu ne va ierta.
PS
PSD a spus public că nu va vota un guvern PNL-UDMR.
Țara are nevoie de Guvern urgent!
FOTO Clujenii.ro/Horea Șoica

